Chelsea 2:0 Bremen

Co dodat, naši „výhru nevýhru“ jste všichni viděli. Chelsea sice vyhrála, ale bylo na ní vidět to, co se dlouho prorokovalo dopředu. Oproti sehranému Werderu jsme neměli šanci. Jejich pohledné uličky a přihrávky jsme nedokázali ničím trumfnout. Blues spolu z důvodů MS mají málo na trénováno, a věřte, že to není přihlouplá fráze, ale prostý fakt.

A do toho přišli noví hráči. Nevím, co to Mourinha napadlo, že dal do hry Ashleyho Colea, který poslední měsíc hrál jen za rezervu Arsenalu, namísto famózního Bridge. Napravo dostal šanci Kanibal, který si podobně jako Ashley, nechal několikrát nasadit jesle, nebo přihlouple obehrát a musel své chyby opravovat nadvakrát. Dopředu se znovu vůbec nepouštěl a oproti útočně naladěnému Ferreirovi to byl slabý odvar.

Stoperská dvojice Terry – Carvalho už má své spolu odehrané. Díky tomu mohl být Petr Čech relativně v klidu. Carvalho několikrát sám vybíhal více dopředu. Gesty typu: „Útočím i já a to jsem obránce, tak dělejte, běhejte!“ se pokoušel navnadit své spoluhráče. Oproti dvěma obráncům zmíněných nahoře se naopak do kolektivu bez problémů zapojoval Ballack, který se skoro řídil heslem Briana Clougha: „Když máš míč, co nejrychleji přihraj šikovnějšímu spoluhráči.“ Asi málokdo od něj čekal tak týmovou práci.

Pravá strana má nového dirigenta, ale vysněná spolupráce s Lampardem asi fungovat nebude. Ballack běhal za oba a Frank se snažil svými přihrávkami najít vepředu Shevchenka s Drogbou. Nejednou se Mourinho na lavičce vztekal, když byl Andrej u míče, ale nedostal se k zakončení. Andrej stále hledá svůj prostor, přece jenom mu možná chybí „Kaká“. Najde ho v Chelsea v podobě někoho jiného?

Dost možná by to mohl být Michael Essien. Tento super drahý hráč z Ghany v této sezóně hraje až neuvěřitelně, co se týče fyzických možností. Včera hrál na pravé straně a moc mu to tam svědčilo, což dokázal i tím, když vstřelil gól po skrumáží před šestnáctkou hostí. Střílel, posílal centry, bránil a šlapalo mu to jak hodinky. Nicméně na levé straně někdo chybí. Snad každý to vidí. Centry Ashleyho Colea šly buď do autu nebo do kontrolovaného území. Po příchodu Joea Colea se i tato strana rozpohybovala, nicméně, Arjen Robben už by se měl dát do kupy…

Ve druhé půli si Werderští kombinovali jak chtěli, ale Chelsea se po vstřelení druhého gólu chopila míče a Němci kapitulovali. Penalta se kopala po nefaulu na Drogbu, rozhodčí si možná ale chtěl očistit černé svědomí, když neodpískal pokutový kop po skosení Lamparda. A přišlo překvapení, penaltu kopal Ballack. Lampard v minulém utkání proti Charltonu nedal a naopak Michael byl nejlépe hrajícím hráčem. Do své pravačky vložil veškerou sílu a skoro, že tou dělovkou neprotrhl sí?.

Michaelové tedy zařídili vítězství, ale Chelsea se má ještě co ohánět, jestliže chce postoupit dál ze skupiny. A navíc, se musí připravit na veledůležitý zápas s Gudjohnsenovou Barcelonou.

Chelsea 2:0 Werder Bremen
Stadion: Stamford Bridge (32.135 diváků)
Branky: 23. Essien, 67. Ballack (penalta)
Žluté karty: Terry, Drogba, J Cole, Lampard

Chelsea (4–1–2–1–2): Cech; Boulahrouz, Carvalho, Terry ©, A Cole; Makelele; Essien, Lampard; Ballack; Drogba, Shevchenko (J Cole 80).

Manager: José Mourinho.
Bremen (4–4–2):

Reinke; Fritz, Pasanen, Naldo, Womé; Frings, Baumann © (Zidan 85), Diego, Borowski; Klose, Klasnic (Almeida 64).

Manager: Thomas Schaaf
Rozhodčí: Kyros Vassaras.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.