Hiddink je spojován s Chelsea

I díky tomu, že kouč Ruska Guus Hiddink potvrdil své sympatie k majiteli Chelsea Romanu Abramovichovi, se v posledních dnech spekuluje o tom, že José Mourinho možná už v průběhu sezony opustí londýnský klub a bude nahrazen právě Nizozemcem.

Navzdory tomu, že portugalský trenér vyhrál s Chelsea za poslední dva roky dvakrát ligu, spekulace o jeho předčasném překvapivém odchodu neustávají. Dokonce už se rozebírá i jméno možného nástupce, největší šance by měl podle mnohých Guus Hiddink, který má s Abramovichem dobrý vztah.

„A? si média naznačují, co chtějí,“ odpověděl neurčitě Nizozemec, když byl dotázán na to, zda se chystá u The Blues převzít trenérské otěže. „Minulou sezónu jsem byl v Chelsea několikrát, sešel jsem se tam s Peterem Kenyonem a také s Abramovichem. Mluvili jsme o různých věcech, také o ruském fotbale. Každý si o něm myslí bůhvíco, ale je to normální a velmi skromný člověk. Mluvil o fotbale a o všem, co musí být pro jeho zemi uděláno, a zeptal se mě a prezidenta federace, zda bych nemohl Rusku pomoci dostat se na vyšší úroveň.“

Hiddink také přiznal, že by si někdy v budoucnu moc rád vyzkoušel trénování v anglické lize. „Premier League je pro práci skvělá. Když jedu v Anglii metrem nebo taxíkem na stadion, vždy si vystoupím tak míli nebo dvě před stadionem a zbytek dojdu pěšky. Atmosféra je prostě úžasná,“ zakončil nizozemský trenér.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.