Schurrle: Mourinho mi poslal textovku, abych přijel oslavit titul

Bývalý křídelník Chelsea André Schurrle dostal příjemné překvapení, když se mu na telefonu nedávno objevila SMS – byla od Josého Mourinha, který mu oznámil, že na něj Stamford Bridge čeká medaile.

24letý Schurrle přestoupil z týmu Blues za 22 milionů liber do německého Wolfsburgu letos v únoru.

Německý reprezentant nastoupil za Chelsea k 14 zápasům v první polovině sezony, většinou jako náhradník, a neočekával, že by se mu dostavilo nějaké odměny, když si Mourinhův celek zajistil 3. května ligový titul.

Při rozhovoru pro stanici BBC v programu World Service’s World Football, Schurrle řekl: „Nevěděl jsem, že bych dostal medaili, když jsem neodehrál většinu druhé poloviny sezony.“

„José Mourinho mi poslal textovku, aby mi řekl, že dostanu medaili a požádal mě, abych přišel na poslední zápas sezony. Bylo to podle mě velmi milé.“

„Jsem opravdu šťastný za kluky. Hráli velmi dobře ve druhé polovině sezony, takže samozřejmě, že je pro mě dobré dostat medaili, ale tu práci udělali kluci.“

Hráči musí nastoupit alespoň k pěti zápasům, aby splnili podmínky pro získání medaile.

Medaile pro vítěze Premier League znamená, že by Schurrle snadno mohl zakončit letošní sezonu s medailovým hattrickem.

„Byl jsem na mistrovství světa, které pro mě bylo dokonalé a začátek sezony byl rovněž dobrý,“ dodal.

„Poté přišlo malé období, kdy se mé tělo necítilo úplně dobře, neměl jsem čistou hlavu a neměl jsem tolik dobrých momentů za Chelsea.“

„Chtěl jsem se vrátit do Bundesligy. Chtěl jsem se cítit o trochu víc v týmu a dostat trochu více herního času.“

„Chelsea stále miluju. Nejsem frustrovaný, byla to skvělá zkušenost.“

„Pokud máte šanci, jděte do Chelsea“

Schurrle přestoupil do Chelsea v červnu 2013 za 18 milionů liber, ale v dresu Blues zaznamenal jen 20 startů v Premier League, přičemž do dalších 24 zápasů přišel jako náhradník.

I přes menší herní vytížení na západě Londýna však Schurrle říká, že by neváhal doporučit dalším hráčům, aby tam přestoupili, pokud k tomu dostanou šanci.

„Může být složité dostat se do prvního týmu, protože máte mnoho dobrých hráčů,“ řekl.

„Myslím, že jsem se svých šancí chopil velmi dobře, protože normálně pokaždé, co jsem nastoupil, jsem udělal něco dobrého a skóroval.“

„Manažer nepotřebuje měnit nic, protože tým vítězí, takže pak je to složité. Musíte mít čistou hlavu a využít šancí, když přijdou.“

„Pokud máte šanci, musíte tam jít.“