Cesc náš styl hry nezměnil, vždy jsme hráli tiki-taka, tvrdí Terry

Chelsea vletěla do nové sezony jako uragán, zítra jich však čeká doposavad nejtěžší zkouška proti rivalům v boji o titul z Manchesteru City. Kapitán Blues John Terry se před střetnutím gigantů rozpovídal pro deník Sport o ambicích svého klubu a o tom, jakým způsobem pomohl nově příchozí Cesc Fábregas změnit herní styl celku Josého Mourinha.

John Terry zaznamenal během svého 16letého působení na Stamford Bridge spoustu nových posil. Nicméně jen několik z nich do týmu zapadlo tak rychle, jako se to povedlo letošním nováčkům. Diego Costa si užívá velký obdiv veřejnosti za sedm vstřelených gólů ve svých prvních čtyřech zápasech v anglickém fotbale, ale pozadu nezůstává ani další velká posila, jenž na sebe okamžitě upoutala.

Francescu Fábregasovi nezabralo příliš mnoho času, aby zapadl do hry Chelsea. Dvě asistence zaznamenal ihned při svém debutu na hřišti Burnley, když tou první byl exkluzivní dloubák na nabíhajícího Andre Schurrleho.

Byl to výkon, který zmírnil nervy fanoušků Chelsea, jenž mohou vidět svou legendu Franka Lamparda v dresu Man City. I přes tuto zásadní změnu v záložní řadě Blues si kapitán londýnského klubu myslí, že náš herní styl je z velké částí stejný, jak byl v minulé sezoně.

„Upřímně si nemyslím, že zde proběhly rozsáhlé změny,“ řekl Terry pro deník Sport. „Vždy jsme chtěli hrát přes zálohu, to se nezměnilo. Bylo to stejné, i když tu byl Lamps. Celou dobu chceme hrát atraktivní fotbal.“

„Samozřejmě že Cesc Fábregas je prvotřídní hráč. Mít v týmu někoho tak vlivného ze španělského národního týmu po boku Diega Costy je skutečně skvělé.“

„Můžete si všimnout kvalit, které Cesc na hřiště přináší – umí vyprodukovat přihrávky, které ostatní nedokážou, dobře drží míč a pomáhá nám kontrolovat hru.“

Přinesl magický dotek Nou Campu na Stamford Bridge? „Když rozehráváme z obrany, pomáhá nám tím, že podrží míč,“ říká Terry.

„Je spojený s tiki-taka, ale v Chelsea jsme vždy hráli tímto způsobem: nahrávat si, kontrolovat hru a získat více možností, jak vyrazit kupředu. On se k tomu přidal a to je důvod, proč jsme teď v této činnosti ještě silnější.“

Fábregas dříve nastupoval za dva velké rivaly Chelsea jak na domácí, tak na evropské scéně – Arsenal a Barcelonu – ale Terry přiznal, že vše bylo zapomenuto hned v úvodní týden jeho příchodu do klubu.

„Bylo to v pohodě,“ říká. „Pochopitelně jsme spolu vždy soutěžili, když jsme hráli proti sobě, a trochu jsme se na toto téma spolu zasmáli. O tomto je fotbal – o rivalitě.“

„Teď je ale jedním z nás, je součástí rodiny Chelsea a hraje skvěle. Za tu krátkou dobu, co zde je, udělal velký dojem.“

„Má dlouhodobý kontrakt a všichni doufáme, že v následujících letech přinese do Chelsea velké úspěchy.“

Na závěr se John Terry rozpovídal o svých letošních ambicích a dodal, že Premier League je v této sezoně prioritou číslo jedna.

„Pro mě osobně i pro celý tým je hlavní cílem vyhrát ligu,“ přiznal kapitán Blues. Sezona je dlouhá a je těžké tuto ligu vyhrát, ale už jsou to čtyři roky a to je pro Chelsea Football Club příliš dlouhá doba na to nevyhrát Premier League.“

„S posilami, které jsme přivedli, si myslím, že jsme ve skvělé pozici vzít si tuto trofej zpět. Samozřejmě že chceme jít daleko v Champions League, ale vyhrát Premier League je pro mě obrovskou ambicí.“

V neděli čeká Terryho a spol. doposavad nejtěžší test této sezony.