CHELSEA 4 - 1 WEST HAM

Na spekulace ohledně titulu Chelsea odpověděla více než jasně. Po vyloučení Maniche se vrátila do herního tempa a královsky otočila! COME ON CHELSEA!

UTKÁNÍ JSME SLEDOVALI ON-LINE

Bylo dubnové nedělní poledne a pro nás to znamenalo další zápas. Média nepřímo zdecimovala naše hráče, že Man Utd nám šlape na paty. Blues však více než pořádně ukázali pisálkům na celém světě, že modrá mašinérie se jen tak nevzdá…

Mourinho překvapil už na začátku. Rozhodl se hrát 4–4–2, během utkání se ale objevovaly zprávy v podobě rozestavení 3–5–2. Do sestavy se vrátil Gallas a hrál na svém vysněném stoperském místě vedle Johna Terryho. Nalevo znovu naběhl Del Horno a napravo se přišel podívat Kamerunec Geremi. K obvyklému trojúhelníku Makelele – Essien – Lampard se trochu překvapivě nepřidal Gudjohnsen ale Maniche (ne však na dlouho). Vepředu operovala věhlasná dvojice cizinců Drogba – Crespo.

Hra začala a hned ze začátku nás čekala studená sprcha. West Ham zahrával roh, Collins utekl Lampardovi a z dálky poslal míč hlavou do sítě. Čech zapadl do brány až po míči. Prohrávali jsme. Za sedm minut nepřišla sprcha ledová, ale spíš na nás někdo nasunul celý ledovec. Maniche si naběhl na prakticky skoro ležícího Scaloniho už bez míče a fauloval ho. Dostal červenou. Takže suma sumárum – hrajeme osmnáct minut, už prohráváme a je nás jen deset.

Zdá se ale, jakoby to hráče daleko více nakoplo. Možná nepřítomnost Maniche také nebyla k zahození. Chelsea se hnala dopředu, ale hra byla podobná spíš tréninku vysokých nepřesných centrů. Až v 28. minutě přišla změna. Brejková situace naprosto charakteristická pro Chelsea. Lampard na půlce, posílá dlouhý pas dopředu na Drogbu, ten běží, co mu nohy stačí (samozřejmě rukama odstraňuje obránce, jinak by to nebyl on). Střílí, ale brankář vyráží míč k jeho kopačkám, střílí ještě jednou a vyrovnává na 1:1!!!

Crespo však svému sokovi v útoku odpověděl za tři minuty. Znovu dokázal, že dokáže být ve správnou dobu na správném místě. Z kraje šestnáctky střílel Drogba, míč ztečoval jeden z hráčů West Hamu a míč změnil směr. Pro něj si před bránu naběhl Crespo a zkušeně zasunul do brány. Oslavy dvou útočníků mohli začít! Do konce poločasu jsme byli páni situace.

A tak tomu bylo i v druhém poločase. Hammers začali mnohem více faulovat a pár z nich vidělo i žlutou kartu. Byli to ale Blues, kdo měl míč častěji na kopačkách a hrál v pohodě. Náskok jednoho gólu ale nebyl moc přesvědčivý a toho si byli hráči vědomi. A kdo jiný by měl psychicky povznést mužstvo než jejich kapitán? Essien kličkuje u šestnáctky, napolo přihrává napolo střílí, míče se zmocňuje jeden z Blues a střílí do břevna, od toho se míč odrazí k Terrymu a ten jak nějaký věhlasný kanonýr posílá míč do sítě!

Běží okolo čáry a ječí, jako celý stadion. Spěchá k němu Carlo Cudicini z lavičky, je tam i Lampard s Drogbou, z lavičky přibíhá Arjen Robben, Del Horno pomalu přichází, a malý Shaun v čepičce se dostává do malé skulinky mezi hráči. Takovouhle radost z gólu už Blues hodně dlouho neměli. Není divu! Naposledy jsme čtyři góly jako dnes dali 8.2. Evertonu v FA Cupu!

Byli jsme na koni a neměli se kam hnát. Obrana pracovala na výbornou, nastřelované pasy Hammers málokdy našli adresáty, protože naše modrá obrana je s úspěchem likvidovala. Za konec zápasu se dá považovat gól Gallase. Přišel v 69. minutě a poté už nám nikdo nemohl vzít tři body (nepočítejme hromadné vyloučení či návrat Manicheho). Spokojeně jsme se dočkali závěrečného písknutí Chrise Foye.

Máme další velice důležité body a dá se říci, že do naší hry se vrátil zdravý duch a týmová spolupráce. Hráči i diváci se bavili a to je nejdůležitější. Hodili jsme rukavici Manchesteru a teď je jen na nich, jak s tím naloží. Přejeme hodně štěstí Arsenalu, který určitě má na zastavení Rudých Ďáblů.

CHELSEA – WEST HAM 4:1 (2:1)

Branky: 28. Drogba, 31. Crespo, 54. Terry, 69. Gallas – 10. Collins.

ŽK: Harewood, Konchesky.
ČK: Maniche

Chelsea: Čech – Gallas, Terry, del Horno – Maniche, Makelele, Lampard, Geremi, Essien (90. Carvalho) – Crespo (66. Robben), Drogba (90. Joe Cole). Trenér: José Mourinho.

West Ham: Hislop – Scaloni, Collins, Gabbidon, Konchesky – Benayoun (72. Sheringham), Mullins, Reo-Coker, Etherington – Ashton (82. Zamora), Harewood. Trenér: Alan Pardew.