WestBrom 1 - 2 Chelsea

Jako dárek ke kulatému výročí (stý zápas na lavičce Blues) dostal Mourinho od hráčů další tři body.

Utkání jsme sledovali on-line
WBA – CHELSEA 1:2 (0:0)
Branky: 88. Kanu – 51. Drogba, 74. J.Cole.
ČK: 61. Robben.

Sestava Chelsea: Čech – Ferreira, Huth, Terry, Gallas – Gudjohnsen(73­. Geremi), Makelele, Essien – Robben, Drogba(85. SWP), Duff(64. J.Cole).

Hráči začali utkání minutou ticha za Petera Osgooda. Průměrný anglický divák si mohl toto utkání. V sestavě Chelsea se až na vynechání Lamparda nedělo nic neobvyklého. Z předzápasových prognóz se nepotvrdila neúčast Gallase. Francouz odehrál celé utkání.

Po řekněme plytkém prvním poločase se odcházelo do kabin za stavu 0:0. Prvních patnáct minut nás West Brom mírně přehrával, když si šance vytvořili Kozák a Campbell. Volejem se snažil skórovat Duff a pak to zkoušel i netradiční střelec Michael Essien. V nastaveném čase ještě střílel Robben, ale Clement jeho střelu zblokoval.

Do druhého poločasu hráči nastoupili ve stejných sestavách. V 51. minutě už jsme byli na koni my. Drogba si na svou účtenku může zapsat gól levačkou z šesti metrů. Hned o chvíli později se snažil znovu, kdy si naběhl na pas Hutha, ale takový úspěch neměl.

Červené svědomí se však hnulo v Arjenovi Robbenovi. V 61. doslova sundal na zem Greeninga. No, a copak se nestalo. Nizozemec dostal červenou a mohl se jít osprchovat. Už to začínalo být podezřelé, hrálo se už šedesát minut a my hráli v 11. Arjen v tom udělal pořádek. Vra?me se k hlavnímu bodu- tedy na hřišti je deset modrých dresů a Mourinho střídá. Ze hřiště se klidí oslavenec Duff a přichází Angličan Joe Cole.

Deset minut po faulu Robbena střídají i Baggies. Odchází Campbell a nahrazuje ho Kanu. Střelecký klenot domácího týmu. V 74. minutě však přišla chvíle našeho střídajícího křídla. Joe Cole dal gól z podobné situace jako Drogba (doufejme, že si nechal nějaký ten gól i do Španělska).

Kanu se však nenechal zatlačit. Až v 88. minutě prostřelil Petra Čecha, ale CFC stejně uhrála tři cenné body, které veze zpátky do Londýna. V úterý nás už netrpělivě očekávají Messi s Ronaldinhem a 11.3. máme zápas s Tottenhamem.