Další krok k titulu: CFC 2:0 Portsmouth

Dnes byla na programu úvodní část 27. kola Premier league. Chelsea na domácí půdě nezaváhala a pokračuje v obhajobě titulu.

Do základní sestavy Chelsea se dostal i Michael Essien, který oproti utkání z Barcelonou nahradil v záloze Claude Makeleleho, který si mohl mírně odpočinou, ale objevil se aspoň na střídačce. Vrátit do sestavy se již mohl William Gallas, ale nedostal se ani na lavičku náhradníku. Do brány se postavil Petr Čech a před ním kvarteto Ferreira, Terry, Huth, del Horno. Stejně jako Gallas dopadl i Carvalho, který je mírně zraněn, na lavičku se tedy posadil Johnson.

Jak už bylo zmíněno, tak defenzivní povinnosti záložní řady plnil především Michael Essien. Společně s ním operovali Lampard s Joe Colem. V útoku od začátku nastoupil Didier  Drogba, kterého z křídelních prostorů podporovali Robben a Wright-Phillips, který se dostává do formy a přicházejí i příležitosti od José Mourinha.

Na lavičce kromě Johnsona zůstal i náhradní brankář Cudicini. Do pole byli připraveni Makelele, Gudjohnsen a Duff.

Portsmouth nastoupil v sestavě: Kiely – Primus, Karadas, O´Brien, Taylor – O´Neil, Pedro Mendes, Hughes, Koroman – Lua Lua, Mwaruwari.

Utkání se znovu odehrávalo na rozbahněném Stamford Bridge. V úvodu se dvakrát v ofsajdu ocitl Didier Drogba a až na hlavičku Johna Terry se v úvodních patnácti minutách nic vážného nedělo. Až  v 16. minutě se v šanci ocitl Frank Lampard, ale netrefil branku. Hned po něm se k míči dostal SWP a brankář hostí Kiely měl po jeho střele štěstí, když jej míč trefil přímo do nohou.

V 22. minutě zahrával roh Lampard, ale z Chelsea z něj nic nevytěžila. Poté se dostal ke dvěma střelám dostal Arjen Robben, ale ani jednou netrefil branku. V 31. minutě přišlo první střídání utkání, Asiera del Horna vyměnil ofenzivnější Damien Duff a v tuto chvíli byly na hřišti všechny křídla Chelsea. Robben, Duff, SWP i Cole.

Během dalších deseti minut jsme si vytvořili několik slibných šancí. Především přímý kop Didiera Drogby směřující na branku vypadal velmi slibně, ale brankář Kiely zasáhl včas, stejně jako při pokusu Johna Terryho, který hlavičkoval po centru Robbena.

Těsně před poločasem mohla Chelsea zahrávat pokutový kop, ale agilnímu Robbenovi nezbylo nic jiného než se pouze vztekat, rozhodčí se celé situaci pouze pousmál. Skončil první poločas.

Chelsea v poločase prvním nedokázala v využít několik šancí, ale Mourinho zachoval klid a do poločasu druhého poslal stejně ofenzivní sestavu.

Velká šance přišla již v 52. minutě, kdy nejprve střílel SWP, ale jeho střelu Kiely vyrazil a v zápětí dorážel Lampard, ale i on si na brankáři hostí vylámal zuby. V zápětí Mourinho udělal dvě střídání Gudjohnsen nahradil Joe Cola a Makelele nastoupil za Wright-Phillipse.

V 65. minutě Chelsea prolomila obranu hostí a Frank Lampard poslal míč za  záda Kielyho. Záložník Chelsea dostal míč od Didiera Drogby a nedal brankáři hostí šanci – 1:0.

Po vedoucí brance vystřídal i Portsmouth, když Koromana nahradil Routledge, který se hned projevil a hlavičkoval z šesti metrů, ale jeho šance brankou nevstřelila. Jeho hlavička byla vůbec první vážnější šanci Pompey v utkání. Před ním se v prvním poločase dostali do šancí i Mwaruwari a Taylor.

V 72. minutě znovu Portsmouth poslal na hřiště novou tvář. Davis nahradil Hughese. Po pěti minutách jsme znovu udeřili. Tentokrát se do šance dostal Robben a nekompromisně zavěsil. Přihrávku si připsal Gudjohnsen, který skvěle ovládl svůj prostor – 2:0.

V závěru utkání se do šance dostal ještě Drogba. V 75. minutě vytáhl vůbec první žlutou kartu rozhodčí Mike Riley, dostal ji hráč Portsmouthu LuaLua. Poté ještě následovala šance Frank Lamparda, ale to již bylo do konce utkání vše. Rozhodčí Riley po třech nastavených minutách ukončil zápas, ve kterém Chelsea zaslouženě vyhrála 2:0.

Chelsea 2:0(0:0) Portsmouth
Stamford Bridge (42.254diváků)
Branky: 65. Lampard, 78. Robben
Žluté karty: LuaLua(Portsmouth)

Chelsea: Čech; Ferreira, Huth, Terry, Del Horno(31. Duf­f);Essien, J.Cole(60. Gud­johnsen), Lampard; SWP(60. Makelele), Drogba, Robben.

Portsmouth: Kiely; Primus, Karadas, O´Brien, Taylor; O´Neil, Pedro Mendes, Hughes(72. Davis), Koroman(68. Rou­tledge); Lua Lua, Mwaruwari.

Utkání jste mohli sledovat také on-line přenosem.
Další výsledky 27. kola Premier League:
Birmingham 1:0(1:0) Sunderland

-         celé utkání v dresu Birminghamu odehrál i kmenový hráč Chelsea jiří Jarošík

Blackburnu 1:0(1:0) Arsenal
Charlton 0:0 Aston Villa