ASTON VILLA 1 - 1 CHELSEA

Ve 24. kole jsme na půdě birminghamské Aston Villy pouze remizovali 1:1. Nutno dodat, že zaslouženě. O našem nepříliš vydařeném výletu do Birminghamu aneb reportáž ze zápasu…

UTKÁNÍ JSME SLEDOVALI ON-LINE

Za zvuků fanfár a v doprovodu malých dětí vybíhají na trávník Blues a Villans. Milan Baroš vede za ručičku malého chlapečka a kouká na hráče, který jde vedle něho. Je to Arjen Robben, ten mu nevěnuje sebemenší pozornost a zařazuje se do modrého zástupu.

Přichází hráči, kteří budou prozatím sedět na lavičce. Pidgeley, proč ne, Cudicini by také jenom seděl, tak může být aspoň v teple. Huth, německá tyč se rozhlíží kolem sebe. Za ním jde o poznání menší Damien Duff. Pak následuje Maniche, prohlíží si svou bundu Umbro, zřejmě se na ní nemůže vynadívat. José Mourinho kráčí v kabátě a s černou šálou. Za ním jde do bundy po uši zachumlaný Asier Del Horno.

Při tomto pohledu mě napadá jedna jediná věc. Pomineme-li Duffa, kde je ofenziva? Nechci být hnidopich, ano Cole a Drogba jsou mimo hru, ale Shaun Wright-Phillips je v kádru pořád a není zraněný. Asi Mourinho není spokojený s jeho výkony. Ale je natolik nespokojený, že si radši vzal tři defenzivní hráče?

Včera večer se nám předvedla ta typická Chelsea. Bránil celý tým a do akcí se chodilo z brejků. Díky rychlonohému triu Cole- Crespo- Robben to vycházelo velice dobře. Co pro fanoušky horší, hra dostala pořádný spád až v průběhu druhého poločasu. Do zápasu vstoupili aktivněji domácí. Barry měl na kopačce tutovku, poté co si čtveřice obránců a Petra Čecha nerozuměla a nepokryla domácího středopolaře. Ve vypjaté situaci naštěstí pro nás Barry přestřelil.

V deváté minutě se Joe Cole skoro pomocí kouzla domotal do šestnáctky a měl míč na kopačce, vystřelil, ale napálil to do jednoho z Villans, který stál hned před ním. V této akci mělo prsty duo Gallas- Robben, s obdivuhodnou grácií včera večer William sekundoval Arjenovi na levé křídle a ještě se stíhal vrátit do obrany. A byl to právě Francouz, který ve čtrnácté minutě naběhl na levé křídlo a nikým neotravován poslal centr do samého srdce pokutového území. Tam se ocitla obě křídla. Joe Cole zpracoval a míč dopadl mezi něho a Arjena. Nizozemec však znovu předvedl svou chladnokrevnost. Velice dobře vědom, že Joe má horší postavení, svého spoluhráče odstavil a zakončil! Sorensen se mohl jen s otevřenou pusou koukat na výplod nizozemského království – 0:1.První žlutou kartu si odnesl Crespo, když si po centru naběhl na přední tyč a „nějakým záhadným způsobem" se místo hlavou trefil do míče rukou. Hříšník včerejšího večera Rob Styles přiběhl a jistě ukázal žlutou kartu. Chelsea chodila do smrtících protiútoků, ale sem tam to Robben nebo Crespo nemohli stihnout. Ve třicáté druhé minutě si John Terry pomohl rukou, ale Styles to neviděl. Spousta hráčů se dožadovala penalty a spoustu fanoušků po skončení utkání jeho hlavy.

Za čtyři minuty…uff to bylo horko! Millnerovi se podařilo odcentrovat a míč přímo sedl na hlavu Phillipse, který poslal míč k tyči do země, u čáry ho ale vyškrábl Petr Čech. Nechybělo málo a bylo by vyrovnáno. Tempo hry se začalo zrychlovat! Přišel útok Villans, pak hned Blues, hned Villans… Nicméně po pěti minutách se to zase uklidnilo. Carvalho se stal večerní hvězdou, jméno Milan Baroš až na pár ofsajdů smazal ze světa.Rozhodčí nastavil jednu minutu a tu chtěli hosté plně využít. Lampard přihrál vlevo Coleovi, který už už chtěl vystřelit, ale do rány mu sklouzl Millner. Do šatny se odcházelo, ale v případě Mourinha jistě bez úsměvu na rtech.

Začal druhý poločas, hra je rychlejší, nutno přiznat, že Blues zvyšují své tempo, protože ho stupňují domácí. Na řadu přišla spolupráce Eidur- Arjen. Kombinovali a kombinovali, ale nic z toho. Nesmíme zapomenout připomenout, že Eidur i když včera nebyl tolik vidět, hrál velice dobře a je z něj tak říkajíc „dva v jednom"- záloha + útok. Villa Parkem se nese mohutné skandování Chelsea! do toho přicházejí domácí se svým Villa! a z ní to místy velice synchronizovaně. Tempo nyní udává Chelsea, když se chtějí zklidnit, je to pomalejší. Když si chce Robben hrát, tak věší bulíky na nos místním obráncům. Po šedesáté minutě se hraje stylem: „dostat míč z naší šestnáctky, je jedno jak, je jedno kdo!" Obrany obou klubů se nedokázali zkoncentrovat a zformovat. Uklidňující chvíle pro hru, ale nikoli ne tolik pro nás, přichází v šedesáté páté minutě- přichází Damien Duff a odchází křídlo Joe Cole. Takže, všechen útok je tam. Cole usedá na lavičku a lehké poplácání schytal jak od Mourinha tak i od Pidgeleyho, vedle kterého si sedl.

Hned potom se šine do útoku Chelsea. Gallas si obhazuje obránce, posílá na Duffa, pak Lampard a pak dostává míč Eidur. Poslal míč doprava, což bylo místo, které celou dobu okupoval Joe Cole. Míč jde do autu, fanoušci hučí, Eidur se chytá za hlavu („ Jé! Já zapomněl, že už si šel sednout.„), Cole cítí malou melancholii.Za deset minut si však jde sednout i jediný pravý útočník z našeho družstva. Na tabuli svítí devítka a sedmička. Crespo si pomalu kluše ven, na trávník vybíhá Maniche. Na druhé straně střídají ofenzivu (Steve Clarke si právě pomyslel: „Ti se mají, kéž bysme mohli udělat totéž!“). Odchází neviditelný Baroš a Phillips, přichází Angel a Moore, který prostřelil Čecha na našem stadioně. Je to jasné, Eidur jde dopředu, ze strany je podporován Damienem a Arjenem. Ve středu je Maniche, Lampard a snad nejlepší včerejší hráč Makelele.

A už za tři minuty plně úřadoval Luke Moore. Dillany se propletl naší defenzivní zdí ve prostřed hřiště, posílá přihrávku jakoby za Petra Čecha a Luke Moore sklepává do brány. Obránci, kteří se snažili Lukea ubránit, vypadali spíš, jako když někdo předvádí tanec s ohněm.A nyní dostává hra pořádné tempo! Hráčům v modrém je to jasné: musíme dát gól nebo nás děsně seřve ten Portugalec! Aston Villa však svoji vlajku nesvěsila a ani nehodlala zavlát bílým praporem. Barry zřejmě v šatně zavelel: „Hoši! Je to po stý, co hrajem v lize pod O'Learym, tak se snažte!“ Maniche byl asi dost nervózní a nechtěl Mourinha zklamat, bohužel urobil několik chyb a ty vždy zachraňoval až Makelele v naší obranné polovině.

Čtyři minuty před koncem přišlo poslední střídání na naší straně. Mourinha stáhl jediného útočníka a asi doufal v to, že pomůžou Huthovi centimetry. Tomu byl akorát odpískán faul na jednoho z Villans. Chelsea tedy remizovala s Aston Villou 1:1. Musíme přiznat, že zaslouženě.Aston Villa – Chelsea 1:1 (0:1)

Branky: 78. Moore – 14. Robben.

Sestava CFC: Čech – Johnson, Carvalho, Terry, Gallas – Lampard, Makelele, Gudjohnsen(86­. Huth) - J.Cole(70. Duff), Crespo(75. Ma­niche), Robben.

Sestava AVFC: Sörensen – Hughes, Delaney, Mellberg, Samuel – Milner, McCann, Davis, Barry – Baroš(76. Angel), Phillips(76. Mo­ore).

Nebyli jsme však jediní, kdo ve středu zaváhal. Liverpool přišel o tři body díky vlastnímu gólu Xabiho Alonsa z 88. minuty! Manchester United si zastřílel s Blackburnem a nakonec na jeho půdě prohrál 3:4. Arsenal doma nestačil na West Ham, Gunners prohráli na Highbury 2:3.