CHELSEA 1 - 1 CHARLTON

Charlton na nás umí. Nejprve Chelsea vyřadil z Carling cupu, nyní nás obral o body ve 23. kole Premier League. První branku vstřelil Gudjohnsen, jenže hosté se nevzdávali a nakonec vyrovnali. Ztratili jsme dva body, znamená to něco?

UTKÁNÍ JSME SLEDOVALI ONLINE

Suspendovaný Arjen Robben se musel teple obléct, aby na tribuně nezmrznul. Studený vítr se však na hřišti velmi rychle ohřál, když oba týmy začaly diváky bavit rychlým fotbalem. Chelsea chtěla vstřelit co nejrychleji úvodní branku, aby se lépe mohla koncentrovat na zápas.

Už po sedmi minutách jsme shlédli přenádhernou akci, kdy se po Gudjohnsenovi a Joe Colovi dostal k balónu Frank Lampard, jeho pokus však hostující brankář Myhre chytil. Navíc podle signalizace pomezního stál špílmachr The Blues v ofsajdu.

Bylo znát, že si Charlton nepřijel na Stamford Bridge jen tak zahrát. Zanedlouho na Lampardovu akci odpověděl na druhé straně Holland, Petr Čech však první vážnější pokus hostí lehce zlikvidoval.

Rychlé tempo sice pomalu upadalo, jenže na řadu přišel první gól. Na centr Franka Lamparda z rohového kopu si na přední tyč naběhl Hernán Crespo, po jeho prudké hlavičce neudržel gólman Myhre v náručí balón a okamžitě ho do branky doklepával Eidur Gudjohnsen. Kishishev sice balón vykopl z branky a poté reklamoval, že gól nebyl, rozhodčí však správně branku uznal a verdikt potvrdily také opakované televizní záznamy – 1:0.

Skvěle na Stamford Bridge poletoval v první půli Joe Cole, který v posledních týdnech zažívá opravdu skvělé období. Jak se sám vyjádřil, je to jeho nejlepší sezona v jeho dosavadní kariéře. Své umění prokázal ve dvaadvacáté minutě, když do šance vyslal Lamparda. Střední záložník s číslem osm jeho vybídnutí bohužel nevyužil.

Často kritizovanému levému obránci del Hornovi chybělo štěstí. Španělský bek mohl přidat druhý gól, když po Lampardově centru nebezpečně hlavičkoval. Velký tlak z naší strany přišel v posledních třech minutách. Nejprve Crespo zkusil z velké dálky pozornost Myhreho, poté Lampardovu střelu srazil Young. První poločas tak skončil nejnižším možným rozdílem.

Možná se zdálo, že Chelsea frkne Charltonu další jednu dvě branky a bude po utkání, kdo si to však myslel, byl hrubě na omylu. Charlton začal být ve druhém dějství více aktivnější. Už po osmi minutách Hughes vyzkoušel českého brankáře. A v 59. minutě dokonce přišlo vyrovnání. Ambrose zatáhl balón do středu a odcentroval před branku, kam si naběhl Bent, kterého neuhlídal del Horno a vyběhnuvšího Petra Čecha hlavou přeloboval – 1:1.

José Mourinho odpověděl okamžitým dvojím střídáním. Trochu riskantně stáhl ze hřiště defenzivního záložníka Clauda Makeleleho a místo něj poslal SWP. Nevýrazný Duff se musel také odporoučet, nahradila ho nová zimní posila – Maniche, který měl převezmout Makelelovi úkoly. Podle způsobu hry, kdy se pak před brankou Chelsea děly neuvěřitelné věci, se dá usuzovat, že měl více ofenzivnějších úkolů než jeho francouzský předchůdce.

Že bychom začali Charlton tlačit, to se říct nedá. Gudjohnsen sice v 64. minutě zkusil štěstí, ale Myhre ho opět vychytal. Deset minut se pak na hřišti nic výrazného nedělo. Bent jedenáct minut před koncem normální hrací doby měl smůlu, když z dvanácti metrů přestřelil Čechovu branku. Mourinho nadále oživoval ofenzivu: stáhl obránce del Horna, kterého nahradil útočníkem Carltonem Colem.

Jenže sudí Bennet začal udělovat své oblíbené karty. Ještě v první půli vyfasoval žlutou kartu hráč Charltonu Kishishev a v modrém trikotu Carvalho. Ve druhé půli se zažlutilo před očima Johna Terryho, a aby toho nebylo málo – Carvalho po faulu na Benta byl po druhé žluté vyloučen.

Naše hra najednou neměla systém. Na hřišti zůstali v podstatě jen dva obránci. A tak 41.355 diváků klidně mohlo vidět druhou branku hostí. Ambrose naštěstí neprostřelil Čecha, který svým zákrokem podržel celou Chelsea. Konec ale stále nebyl a fotbalisté Chelsea urychlovali hru, co to jen šlo. V devadesáté minutě se do velké šance dostal Frankie Lampard, jenže se mu nepodařilo dotlačit balón do sítě. Bennet sice nastavil ještě čtyři minuty, jenže po celé nastavení měli míč na kopačkách převážně hráči Charltonu a cennou remízu si již nenechali vzít. Zdržovali, přihrávali si, navíc ještě stačili v poslední minutě vystřídat… Chelsea jen remizovala s Charltonem 1:1.

CHELSEA – CHARLTON 1:1
Branky: 18. Gudjohnsen – 59. Bent.
.:: Stáhněte si góly nebo celý zápas ::.

Sestava CFC: Čech – Gallas, Carvalho, Terry, Del Horno(80. C.Cole) - Gudjohnsen, Makelele(62. SWP), Lampard – J.Cole, Crespo, Duff(63. Maniche).

MANCHESTER UNITED – LIVERPOOL 1:0
Branka: 90. Ferdinand.

Rudí Ďáblové dnes dokázali porazit Liverpool 1:0 a na Chelsea již ztrácí čtrnáct bodů. Utkání bylo jasně vyrovnané, jenže v nastaveném čase se po centru Giggse hlavou do balónu položil Rio Ferdinand a zajistil tak pro svůj tým tři body. Pro Chelsea je výhra ManU spíše výhodou, nebo? Liverpool sice ztrácí už sedmnáct bodů, ale dvě utkání má k dobru.