Chelsea 2 - 1 Huddersfield

Zdá se, že kapitánská páska má kouzelnou moc. Dnešní kapitán Eidur Gudjohnsen zachránil čest Chelsea a její účast v FA Cupu. Nakonec jsme vyhráli, ale bylo to přece jenom „upocené“ vítězství.

CHELSEA 2 - 1  HUDDERSFIELD
Branky: 12. C.Cole, 82. Gudjohnsen – 75. Taylor-Fletcher.
Rozhodčí: A. Wiley
ŽK: 90. C.Cole – 85. Brandon.
Diváků: 41.650
Fotografie ze zápasu

Sestava Chelsea: Cudicini - Johnson, Carvalho, Huth, Bridge(77. del Horno) - Wright-Phillips(77. Fe­rreira), J.Cole, Diarra, Gudjohnsen, Duff(72. Robben) - C.Cole.

Na lavičce: Pidgeley - del Horno, Robben, Ferreira, Nuno Morais.

Sestava Huddersfieldu: Senior - Holdsworth, Clarke, McIntosh(77. Mir­fin), Adams – Brandon, Hudson, Ahmed(45. Clarke), Schofield(63. Co­llins) - Abbott, Taylor-Fletcher.

Zde stáhnete góly:

Carlton Cole dostal Chelsea do vedení ve třicáté minutě po nahrávce Duffa, svoji levačkou zakončil do sítě Seniora. Gary Taylor-Fletcher, který měl šanci už v druhé minutě, patnáct minut před koncem vyrovnal svou pravou nohou.

Ale Eidur devět minut před koncem zajistil Chelsea vedení, když zakombinoval s Robbenem a pak vyslal úspěšně míč za záda hostujícího brankáře.

Huddersfieldský manager Peter Jackson může být hrdý na své hráče, protože ty se snažili hrát s CFC vyrovnanou partii, napadat hráče s míčem a nenechat si nic líbit. Často ale hráči Town nedokázali držet tempo s Blues.

Hráči jako John Terry, Frank Lampard nebo Petr Čech dostali volno, ale stejně byl Mourinhův kádr doslova natřískán reprezentanty. Duff, Joe Cole, SWP byli však trochu jiná úroveň než defenziva Huddersfieldu a svými triky, kličkami a jinými záludnostmi ji dost potrápili.

Ale všechno by bylo jinak, kdyby ve druhé minutě útočník hostí skóroval. Robert Huth zneškodnil šanci, ale jen tak, že míč doputoval k Garymu, který vystřelil, na ránu však Cudicini vyskočil z brány a fanoušci v modrém se nemuseli bát nejhoršího. Lassana Diarra, který nastoupil poprvé od začátku, si poté odbyl i svojí první střelu.

Hned poté Chelsea najela na svou vlnu a měla několik šancí ještě předtím, než ve dvanacté minutě probudili zapisovatele skóre fanoušci svým řevem.

Carlton Cole otevřel skóre gólem, který si jistě zapamatuje. Přebral přihrávku od Duffa a když byla jeho rána zblokována, ještě poté dorazil míč za brankáře. Chelsea pak měla ještě několik šancí zvýšit, ale bohužel se nepodařilo. Hned minutu po gólu se útočně vyznamenali SWP, Eidur a Carlton Cole, když se snažili zpracovat a zužitkovat Coleův centr.

Ve třicáté minutě Wright-Phillips dokonce hlavičkoval a nahrál míč k Duffovi a o osm minut později, když Duff kopal šestý roh, hlavičkoval Huth, ale bohužel jen do tyče.

Do kabin se odcházelo za stavu 1:0 ale Huddersfield s námi ještě neskončil. Začalo se střídáním: Clarke přišel místo Ahmeda. U nás přišlo střídání v podobě výměny ofenzivního křídla: Robben za Duffa.

A pak přišla rána pod pás. Taylor-Fletcher vyrovnal a CFC věděla, že pokud nechce prodlužovat, tak musí zvýšit.

Mezitím Mourinho prohodil sestavu na hřišti. Vyměnili se Del Horno s Bridgem a Ferreira s SWP. Paulo šel do zálohy a Joe se posunul na pravé křídlo. Když je zle, má se ujmout kapitán zodpovědnosti a dát důležitý gól pro svůj tým. I to se dnes stalo. Gudjohnsen zvýšil po přihrávce Robbena, který dostal učebnicový balón od Diarry. 2:1.

Carlton dostal, co mohl, ke gólu přibyla i žlutá karta. Chelsea se tedy řítí do dalšího kola FA Cupu a Diarra se plně kvalifikoval jako nový Makelele. Nejbližší zápas je 15.1. se Sunderlandem v PL.