Blackburn zlobil, ale prohrál

Bývalý klub Damiena Duffa nám dokázal na Stamford Bridge pěkně zatopit, ale modří hoši dokázali vyhrát -aneb reportáž ze zápasu…

Už v deváté minutě úspěšně skóroval Drogba po rohu Lamparda - 1:0. Minutu potom si SWP zpracoval míč, nahrál Essienovi, který předal míč Frankiemu, který zamířil svou levačkou, ale balón se bohužel nestočil do branky.

Ve 12. minutě byl Terry stažen Toddem v pokutovém území soupeře po rohu zahraném Lampardem. K penaltě se připravil Lamps. Poslal míč doprava, Friedel šel na druhou stranu - 2:0.

To samé se opakovalo za pět minut na druhé straně. Ricardo Carvalho dotíral na Khizanishviliho po tom, co se Drogba snažil odvrátit míč z rohu, a Bellamy si mohl postavit míč. Ten s pomocí falše překonal Petra Čecha - 2:1.

Zajímavá bilance rohů – tři rohy a z toho tři góly. Ve 28. minutě měl kuriózní šanci Del Horno a ve 36. minutě nás zachránil Petr Čech, když chytil střelu z dvaceti yardů.

Ve 43. minutě bylo totálně po srandě. Petr zkazil výkop a psala se katastrofa. Čechíno vyběhl z branky a Bellamy si nabíhal na přihrávku. Kuqi se zmocnil míče a nahrál mu do cesty. Bellamy skóroval do prázdné brány, to by se netrefil jen slepý…

Rozhodčí nastavil dvě minuty a fanoušci byli vyřízeni. Chelsea prakticky prohospodařila svůj náskok. S tím Mourinho musel něco udělat.

V 61. minutě nás výtáhl z bryndy zástupce kapitána a lamač dívčích i klučičích srdcí Frank Lampard. A? žijou volné přímé kopy!!! Jeho jemný centr se snažil tečovat Terry, jenže na míč nedosáhl a balón zapadl do branky. Třikrát hurá! 3:2.

Za pět minut si to zopakoval, ale ne s takovým úspěchem. Na první střídání došlo v 68. minutě. Shauna Wright-Phillipse nahradil Arjen Robben. Tři minuty na to na straně hostů střídal Reid Tugaye.

Další radost fanouškům udělal Joe Cole. Dostal se k přihrávce Makeleleho a nemilosrdně popravil Blackburn. 4:2. Rovers byli jak opaření a reagovali na to střídáním – Dickov přišel za strůjce druhého gólu Kuqiho.

Další střídání přišlo v 76. minutě – Mokoena za Savageho. U nás také došlo na změny. Na hřiště přišel úředně nejstarší útočník Eidur Gudjohnsen, vystřídal odchovance West Hamu United Joea Colea a hned se zapojil do útočné akce s Lampardem.

A za dvě minutky Argentinec Crespo vystřídal útočníka z Pobřeží Slonoviny Drogbu. Deset minut před koncem si ještě zamířil na bránu Arjen Robben, jeho nekalé úmysly mu však zkazil Friedel.

Poslední šanci Rovers v 84. minutě Petr Čech vyrazil.

To co si z tohoto zápasu musíme vzít k srdci je, že hosté dokázali skórovat dvakrát. Ale my se můžeme pochlubit tím, že jsme dokázali znovu dát dost gólů a dalo se na hru koukat. Mužem utkání je určitě Frankie Lampard.

Generálka na Ligu mistrů se tedy vcelku povedla a Betis se může už pomalu začít bát. Přístí neděli se utkáme s Manchesterem United a poměřímě síly s nejslavnějším a nejúspěšnějším klubem Premier League.

CFC si tedy dál drží v tabulce vedení, Charlton prohrál s Boltonem a Tottenham remizoval s Arsenalem. Na druhé místo se tedy dostal Wigan.

CHELSEA – BLACKBURN 4:2

Branky: 10. Drogba, 14. z pen., 62. Lampard, 75. J.Cole - 18. z pen., 44. Bellamy.

Střely na branku: 10–4