Chelsea vypadla z Carling cupu!

Drama jak od Shakespeara se odehrálo včera na Stamford Bridge. CFC ukončila svojí účast v CC… Na pokutové kopy jsme prohráli 4:5…

Včera se Chelsea konečně zařadila do bojů o Carling Cup. Ale tento zápas asi oslavovat nebudeme…

Od začátku byla hra otevřená. Stadion byl naplněn, není divu, byl příjemný podvečer a fanoušci se mohli těšit na honbu za obhajobou.

Už v desáté minutě se málem Paulo Ferreira dočkal svého prvního gólu. Byla to rána jako z děla, ale bohužel minul. 12 minut po něm si úchvatně zakombinovali Robben s Bridgem. Kombinace skončila na Crespově hlavě, ten poslal míč těsně nad.

Za dvě minuty se do útočné akce zapojily všechny složky, až na brankáře. Za obranu se prezentovali – Huth, Terry, Bridge, který volejem přihrál Essienovi, který s chutí představoval zálohu. Michael přihrál Hernánovi, který proletěl levou stranu a skončil až když mu severní Londýňané vypíchli míč na roh.

Ve 39. minutě si Robben znovu nemohl odpustit své kličky a vytěžil z toho roh. Ve 40. minutě ho rozehrál (protože Lamps ještě odpočíval na lavičce), na který si naběhl Terry a hlavou skóroval. Byl to jeho první gól v této sezóně.

V nastavení však hráči Charltonu ihned vyrovnali. Bent ukořistil Huthovu přihrávku a poslal míč za záda neš?astného Cudiciniho.

V 56. minutě si Gudjohnsen naběhl na přihrávku Robbena, ale Andersen mu ránu chytil. Za čtyři minuty Joe Cole vystřídal Shauna a Frankie Bridge. Ferreira se přesunul nalevo, Gérémi do prava a Lamps zaujmul své obvyklé, milované místo.

V 63. minutě se opičili charltonští a také střídali. Thomas za Rommedahla. za deset minut si to zopakovali – Bothroyd za Ambroseho. A za devět minut znovu – Kishishev za Murphyho. Minutu potom se proměnily naše hroty – Drogba za Crespa. V 88. minutě byli charltonští blízko vedení, když Cudicini vyrazil ránu na standardku a Bent pak poslal hlavou směrem k němu pozvánku na večírek vypadlých. Netrefil se.

A protože jeden ze soupeřů musel vypadnout, došlo na prodloužení. V tom prvním jsme zaznamenali šanci Didiera ve 101. minutě, kdy Drogba zařídil přímý kop, který kopl Robben a Terry se snažil zakončovat. Ve druhém nastavení poslal Huth dělovku směrem k bráně, ale ta byla zblokována obranou. Ve 111. minutě Ferreira ubránil Benta, když se snažil proniknout na jeho pravé straně.

A teď  to teprve začalo. Došlo na penalty. Nevím jak hráči, ale určitě fandové měli „nervy v kýblu“.

1. první šel Robben- Andersen jde do prava, Arjen do leva- 1:0

2. první z Charltonu šel Bent- Cudicini do leva, Bent do prava- 1:1

3. Huth poslal míč do prava, kam šel i brankář, jeho ránu vyrazil- 1:1

4. Bothroyd prostřelkil Carla 1:2

5. Eidur si šikovně počkal, až se brankář položí a pak se trefil doprostřed- 2:2

6. Holland si dal šibeničku do levého rohu- 2:3
7. Lampard prostřelil pravou stranu Andersenovy branky- 3:3
8. Hreidarsson- pravý horní roh- 3:4
9. Drogba se taktéž nemýlil- 4:4
10. Ale také se nemýlil Hughes- 4:5

Chelsea vypadla z Carling Cupu. I když měla po celou dobu utkání převahu. Huth hrál celou dobu výborně, a to že nedal penaltu mu nemůže nikdo vyčítat. To je jako byste vyčítali Cudicinimu, že ji nechytil. Když se měl před rokem Mourinho vyjádřit k Huthovi, tak řekl: „Až někdy bude kopat standardní situaci, tak nestůjte v cestě míči. Ta rána by Vám mohla něco udělat. Když hrál Robert utkání za Chelsea Youth System tak se trefil jednomu hráči do břicha a toho kluka odnesli.“

A my jako správní fandové nezanevřeme a v sobotu si to vynahradíme s Blackburnem.

„Jsem velmi zklamaný, protože jsme hráli opravdu dobře, každý hráč dělal, co mohl. A my jsme si zasloužili vyhrát.“

„Nemůžu nikomu nic vytknout. Charlton bojoval a měl také štěstí.“

„Je jasné, že jsme teď smutní. Někdy i velký tým prohraje.“

„Že Robert nedal penaltu? Po zápase jsem mu řekl: ‚Zítra je další den a v sobotu další zápas…‘.“

„Musí pokračovat ve své hře, protože hrál velmi dobře, ale také by se určitě měl zamyslet nad tím, proč nedal penaltu.“

"My jsme tuto hru praktikovali dva dny předtím a on byl naše jednička. Určitě by neměl být kritizován."CHEL­SEA – CHARLTON 1:1 (1:1) – penalty 4:5

Branky: 42. Terry – 45. Bent.

Penalty proměnili: Robben, Gudjohnsen, Lampard, Drogba – Bent, Bothroyd, Holland, Hreidarsson, Hughes.

Neproměnil: Huth.
ŽK: 3–1 (Essien, Geremi, Terry - Hughes)