První ztráta! Everton - Chelsea 1:1

Anglické kluby potvrdily, že nezáleží na tom, kdo je kde v tabulce. Premiéra nových dresů se moc nevyvedla. Chelsea si odváží jeden bod aneb reportáž ze zápasu…

Mourinhovo mužstvo střídalo své chvíle jako štulpny. Jednou se hnal do útoku. A naopak při šancích Beattieho a Fergusona vypadali až trapně. Chelsea se také snažila útočit. Drogbovo a Lampardovo snažení bylo slabé – hned potom Drogba poslal míč velkoryse nad bránu.

Ve 36. minutě už bylo všechno jinak. Shaun Wright-Phillips v našem pokutovém území složil na zem Tima Cahilla. Jak vidíte, výška v dnešní době už není žádný problém. Rozhodčí nemilosrdně pískl penaltu.

Postavil si ji tamější kanonýr James Beattie. Petr na dobře mířenou střelu do šibenice neměl nárok - 1:0. Tak tohle není normální…

Chelsea byla ve svých světlemodrých dresech neš?astná, nedařila se žadná akce. Až v 50. minutě se dostal k míči Frankie. Uvolnil se před ním prostor a poslal svojí dělovku směrem k brance. nemýlil se - 1:1 srovnáno! Fanoušci CFC mohou vyřvávat pokřik „Super Frankie“.

V 57. minutě obdržel žlutou Didier a minutu potom Wright-Phillipse vystřídal zkušenější Gudjohnsen. Ani ten i s Robbenem, který deset minut potom střídal Colea, nic nevymyslel. Poslední možnost střídání ofenzivy nastala v 71. minutě, kdy Drogbu vystřídal Crespo. Deset minut na to si vysloužil žlutou Robert Huth.

Zajímavá je statistika střel. Chelsea opět dominovala v držení míče.

Příští utkání odehrajeme s Charltonem ve středu v rámci Carling Cupu. Doufejme, že naši hoši zaválí jako za „starých časů“. Už jen připomeňme, že minulý rok vyhráli finále s Liverpoolem.

Everton – Chelsea 1:1 (1:0)
Branky: 37. z pen. Beattie – 50. Lampard.
Střely na branku: 3–3
Střely mimo branku: 1–15