REPORTÁŽ: Betis pokořen!

Fantastická čtyřka – Didier Drogba, Ricardo Carvalho, Joe Cole a Hernán Crespo – dokázala pokořit Betis. Poháre Ligy Mistrů, třes se!V článku REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ!

Všechno se odehrálo večer 19. 10. v Londýně. Stamford Bridge nebyl naplněn. Hlavním důvodem bude zřejmě cena vstupenek na LM, která je velmi vysoká. A tak další výhru, zatím možná výhru nejcennejší, sledovalo „pouhých“ 36.457 tisíc lidí.

Prvních patnáct minut – to byla otevřená hra. Essien byl po celý večer s přehledem jeden z nejlepších. Byla to jeho nejskvělejší hra. Nejvíc toho naběhal, byl u všech výraznějších akcí…

Svůj debut a rovnou v LM si odbyl Diarra, který vypadal v roli Makeleleho velmi přesvědčivě. Cudicini dostal výjimečnou šanci, aby ukázal, že na lavičce nekrní, proto bysme se neměli obávat, že by mohl být Petr ohrožen.

Joaquin, ano, přesně ten, co původně vůbec neměl nastoupit kvůli angíně, byl strůjcem většiny akcí Betisu. Už ve 3. minutě jeho centr, díky Bohu, zlikvidoval Lampard na roh. Ten znovu velice nebezpečně kopala mladá naděje nového fotbalu. Juanitova hlavička byla na čáře odkopnuta pryč Makelelem.

Pak následovala další šance hostů, byla to hlavička Juanita po spolupráci s Joaquinem. V cestě míči ale stál Ricardo Oliveira. Ve třinácté minutě se k míči dostal Joe Cole a poslal směrem k Doblasovi malou vizitku. Ránu z dvaceti yardů. Doblas však vizitku negentlemansky nepřijal a vykopl ji nohama.

O minutu později měl šanci Drogba, potom co Essien začal čarovat ve středu hřiště a poslal přihrávku Shaunu Wright-Phillipsovi.

Ve 23. minutě Essien ukázal všem nespokojeným fandům, proč ho Mourinho tak chtěl. Ukázkově přihrál Drogbovi, po akci Joe Colea. Didier bezcitně poslal míč za Doblasova záda - 1:0!!!

Když se psala 28. minuta fauloval, slavný syn nevlastního slavného otce, Shaun Wright-Phillips Joaquina a obdržel za to žlutou kartu. Je to už jeho druhá v lize těch nejlepších. Poměry karet se vyrovnaly ve 41. minutě, kdy kartičku dostal Rivas za faul na Drogbu.

A vzhledem k tomu, že už jsme dvacet minut neskórovali, rozhodla se s tím něco dělat naše obrana. Jmenovitě Ricardo Carvalho. Nejdřív se šikovně nechal faulovat Joe Cole, pak Super Frankie kopl volný přímý kop, na první pohled neškodý, až špatně kopnutý… Doblas ho vyrazil a pak si jen tak přiběhl Ricardo a zvyšoval. Za to můžou ty jeho kudrny… 2:0!!!

Rozhodčí nastavil dvě minuty, v tom se ještě stačili pozlobit SWP s Valerou, ten dostal žlutou. Náš malý muž byl napomenut.

Hned na začátku druhého poločasu jsme vystřídali, Crespo nahradil Drogbu, který se nedokázal fyzicky vzpamatovat z faulu z první půle. Doufejme, že to nebude nic vážného. Betis také střídal, přišel Xisco za Lópeze.

V 56. minutě Sevilla znovu střídala. Assuncao přišel namísto Angela, kterému trochu napomohl Essien.

58. minuta pro nás byla opět velmi přínosná. Po práci Essiena a Crespa mohl z 20 yardové vzdálenosti střílet Joe Cole. Stamford Bridge jásá, je hotovo - 3:0!!!

63. minuta – repete. Lampard – dlouhý centr, Shaun přihrává Crespovi. Hlavička a bum zvyšuje na 4:0!!!

V 66. minutě vystřídal Gudjohnsen Shauna. Eidur se stáhl doleva, Joe přešel napravo. Za dvě minutky měl Del Horno nějaké malé problémy s krajanem Joaquinem, asi si ještě potřebovali něco dovyprávět, co si nedořekli na repre přestávce.

V 75. minutě přišla na hřiště nová mladá posila z Le Havre – Diarra. Vystřídal toho, kterého má v budoucnu nahradit – Makekeleho. A jen se ukázalo, jak tito dva fotbalisté jsou si velice podobní, nejen hrou ale i vzhledem.

Potom už se nic výraznějšího nestalo a Chelsea se vyšvihla na vrchol tabulky. Liverpool v Belgii skóroval jen jednou zásluhou Cissého.

Co řekl k utkání José Mourinho:

„Každý teď ví, že jsme velmi odolní proti jakékoli taktice. Po 13 gólech v utkáních s Liverpoolem, Boltonem a Betisem, můžete vidět, že náš záměr je jen vyhrávat, hrát dobře a střílet góly. Ještě není o ničem rozhodnuto, ale máme výbornou pozici.“

"Začátek zápasu byl fantastický pro oba týmy. My jsme chtěli vyhrát, Betis chtěl vyhrát. Nemyslím, že bychom hráli špatně, ale v počátku utkání to s nimi bylo těžké. Po prvním gólu byl zápas úplně jiný. A ve druhé půli jsme zcela ovládali hru. Potom, co jsme dali druhý gól, jsme využívali protiútoky, protože nám Betis dal hodně prostoru, a tak nebylo možné, aby tady vyhrál."CHELSEA – BETIS 4:0

Branky: 24. Drogba, 44. Carvalho, 59. J.Cole, 64. Crespo.
Střely: 17–13
Střely na branku: 7–2
Fauly: 16–19