Paráda! CHELSEA - Bolton 5:1

První poločas? Zlý sen. Druhý poločas? Procházka růžovou zahradou… Bolton zažil nejhorší čtvrthodinu ve své historii, jenže první půlku dokonce vedl!

Čtyři hodiny našeho času, vcelku slunečno, 9. kolo Premier League, rozhodčí Rob Styles, tuláci z Boltonu… Asi takovou vyhlídku měl José Mourinho na dnešní odpoledne. Po čtvrté minutě mohl všechny hráče prodat. To by však nebyl náš „Special one“, aby o přestávce nedomluvil našim „boys in blue“… A Romča může zvyšovat platy…

Už ve sté vteřině běžel Drogba na brankáře Jaaskelainena, Finovu branku ale jen přestřelil. Smrtící akce pro nás přišla ve čtvrté minutě, naše obrana (Gallas, Carvalho, Terry) nezvládla boltonského hráče, Del Horno na míč nedosáhl, a přihrávku dostal Giannakopolous. Čecha položil na zem, který míč nestihl - 0:1. Vyhlašte poplach! Chelsea doma prohrává!

Blues byli otřeseni a nedokázali si na půlce soupeře vytvořit specifičtější akci, zdáli se býti mírně vyčerpaní z reprezentačních zápasů.

Čech byl při centrech Boltonu nejistý, Carvalho i ostatní někdy pobíhal jak smyslů zbavený. Ve třicáté třetí minutě přišla naděje. Shaun Wright-Phillips zvládl těžkou přihrávku, prosprintoval dopředu, nahrál Drogbovi a ten dal gól. Rozhodčí ale má zdvižený praporek. Ofsajd. Za protesty dostává Drogba žlutou… Hned potom nastřeluje Speed tyčku brány Petra Čecha.

Akce Chelsea procházely jen po pravé straně, kde sprintoval neúnavný mladík SWP. Toho měl bránit Pedersen a mírně ho nestíhal. Lampardovi se dvakrát nepodařila standardní situace. Výhody rohů byli k ničemu… Vypadalo to jako docela mizérie.

Ve 40. minutě to Essien pěkně schytal a souboj dohrál – žlutá. Dvě minuty na to Pedersena střídá Jamajčan Gardner. V nastavené minutě ještě hosté stihli faul na Drogbu, standardka nevyužita.

41, 755 tisíc diváků mohlo doufat v známé čachry trenéra Mourinha. Chelsea prostě nesmí doma prohrát!!!

Očekávané změny se dostavily. Hned na začátku druhé půlky vystřídal Del Horna Eidur Gudjohnsen. Chelsea začíná stupňovat svůj tlak. Ten vrcholí v 51. minutě, kdy Essiena fauloval Jaidi, dostal žlutou a ještě jsme měli výhodu standardní situace. Lampard kope na bránu, Fin vyráží, Drogba doráží. Stamford Bridge jásá. Je srovnáno!!!

Chelsea tlačí dál, má několik šancí, další přesná přichází v 56. minutě, kdy Eidur elegantně (jak jinak u něj) prodlužuje na Didiera, ten patičkou předává Frankovi, a ten na kraji v šestnáctce prostřelil Jaaskelainena - 2:1!!!

Tlak neustává, ale už polevil. Wanderers necháme někdy vyjít na procházku do půlky a pak je zase zastavíme.

V 58. minutě Gardner před bílým vápnem zvedá ruku a odráží míč, aby se nedostal k Essienovi, který si nabíhal za něj. Rob Styles (stejně jako v připadě Del Horna a Mida) zuřivě přibíhá a ukazuje červenou kartu za volejbalový zákrok.

K.O. pro Bolton. A ještě k tomu máme výhodu standardní situace. Dá se říci, že takhle hroznou zeď ještě v téhle sezoně nikdo nepostavil. Lampard si jen tak skoro rovně vypálil, brankář stál na úplně jiné straně a jen se za míčem ohlédl - 3:1!!!

V tu samou chvíli je Joe Cole vystřídán Paulem Ferreirou, teď potřebujeme naše vítězství ubránit. V 61. minutě však máme opět výhodu rohového kopu. Frank míč zatočil na bližší tyč, kde stál Drogba a ten míč pouze laškovně dopravil do sítě - 4:1!!!

65. minuta – Nolan dostává žlutou za stoprocetní držení Lamparda, ten vypadal, jako kdyby ho v té chvíle přišroubovali k trávníku. V 74. minutě vidíme souboj jeden na jednoho. Gudjohnsen versus Jaaskelainen. Eidur se však v této branži pohybuje moc dlouho na to, aby se spletl. Z levé strany k vzdálenější tyči prostřeluje Fina - 5:1!!!

Minutu potom se na hřiště dostává Carlton Cole, odchází SWP. Ten naběhal nejvíc z celého družstva, ale nejeví známky únavy… Bolton má v kapse také střídání. Přichází Fernandes, odchází Davies. Pak jsme mohli zaznamenat ještě několik střeleckých pokusů hráčů z Chelsea. Buď to šlo nad nebo to brankář chytil.

V 82. minutě má výhodu standardní situace náš host. Rána je zblokována a tak z toho vytěží ještě roh. To však ale pro nás neznamenalo nějaké větší nebezpečí.

Na konci normální hrací doby Gudjohnsen po přihrávce Gallase přidává další gól, ten je však z ofsajdu. Sudí nastavuje dvě minuty, z toho Tuláci vytěžili standardní situaci, ta jim však mnoho ovoce nepřinesla…

Chelsea opět vyhrála a dál válcuje svoje protihráče. Kromě našeho výsledku nás může potěšit i to, že Arsenal prohrál s West Bromwich Albion 2:1.

22.10. se přesuneme do Liverpoolu, kde odehrajeme utkání s Evertonem, který je momentálně poslední v tabulce.

P.S. Na konci utkání nás určitě nejvíce pobavilo, když fanoušci Chelsea začali pokřikovat: „BORING, BORING Chelsea!“ Snad si už všichni „experti“, co kritizovali hru Chelsea, uvědomí, že nejsme vůbec nudní! :-)CHELSEA – BOLTON 5:1 (0:1)

Branky: 52., 61. Drogba, 55., 59. Lampard, 74. Gudjohnsen – 4. Giannakopoulos.

ŽK: 2–2 (33. Drogba, 41. Essien – 51. Jaidi, 65. Nolan)
ČK: 0–1 (58. Gardner)
Rozhodčí: Rob Styles
Diváků: 41.775