Lampard rozhodl o výhře Anglie

Jak se dařilo fotbalistům Chelsea ve svých reprezentacích v kvalifikačních utkáních na Mistrovství světa 2006? To se dozvíte v tomto článku…

Frank Lampard, SWP, Joe Cole, John Terry → Anglie – Rakousko 1:0

• Na stadionu Manchesteru United – Old Trafford nastoupili v reprezentačním utkání čtyři hráči Chelsea. Joe Cole (v 62. ho vystřídal King), Shaun Wright-Phillips (ten dnes nenastoupil), John Terry a Frank Lampard. Ten, zařídil Anglii vítězství už v první půli. Ve 25. minutě totiž zfauloval Paul Scharner útočníka Michaela Owena. Exekutorem penalty je kupodivu náš Frank Lampard a ne David Beckham. Frank se nemýlil a dal jediný gól Anglie. Po přestávce přišla rána pro Angličany – odchází Beckham, dál budou hrát jen v deseti. Kapitán totiž dostal dvě žluté a musel se klidit ze hřiště. Angličané pak čekali na jedinou věc – jestliže Holandsko porazí Čechy – postoupí Albion na MS 2006 rovnou bez baráže.

Damien Duff → Kypr – Irsko 0:1

• K přeci jenom teplejšímu moři si zajel Damien Duff a jeho reprezentace. O utkání bylo rozhodnuto už v 6. minutě, kdy se za Irskou Republiku trefil Stephen Elliot, který normálně kope za Sunderland. Naše křídlo bylo vystřídáno v 61. minutě.

Petr Čech vs. Arjen Robben → Česko – Nizozemsko 0:2

• Už od brzkých dopoledních hodin se celá Letná a centrum Prahy zaplnilo oranžovou barvou. Nizozemští vlastenci celý den zpívali své chorály a působili neúnavně. Ze začátku oba týmy tlačily a Češi přes podivuhodný výstup Pavla Nedvěda v televizi vypadali sebevědomě. Podvakrát rozhodčí Sars nechal Baroše spadnout, potřetí se už kopala penalta. Stavěl si ji Tomáš Rosický. Už se rozbíhal k míči, ale Sars ho zastavil a pokynul mu, aby se rozběhl ještě jednou. To Tomáše mírně rozhodilo a Van der Sar mu penaltu chytil. Od toho se prakticky odvíjelo všechno. Následovala šestiminutová smrš?. Nejdřív si náš Arjen Robben zakombinoval s van der Vaartem a Nizozemí vedlo 1:0. To se psala 32. minuta. Ve 38. si po rohovém kopu naskočil na centr Polákem nepokrytý obránce Opdam, Petr Čech na to nemohl dosáhnout a Nizozemci vedli o dva góly! Češi se snažili, dotírali, ale bylo jim to málo platné. V 77. minutě Arjena vystřídal arsenalský Robin van Persie, Petr v brance vydržel celou dobu.

Michel Essien → Kapverdy – Ghana 0:4

• Michael Essien nastoupil v základní sestavě Ghany a pomalu se svými spoluhráči rozložili celé Kapverdy. Ghana byla jasně lepším týmem, a proto už po 37. minutách vedla o dvě branky, které zařídil Muntari. Ve druhé půli se ještě prosadil Gyan a Ashritey. Dílo 0:4 bylo dokonáno. Essien si počínal velmi zdařile.

Didier Drogba → Sudan – Pobřežní Slonoviny 1:3

• Didier Drogba postupuje s Pobřežními Slonovinami na Mistrovství světa 2006! Útočník Chelsea pomohl jedním gólem k výhře 1:3 v Sudanu. Ostatní branky vstřelili Akale a Dindane.

Geremi → Kamerun – Egypt 1:1

• Naopak smutný je Geremi, kterému MS 2006 uniklo jen o vlásek. Právě Pobřežní Slonoviny totiž skončili na prvním postupovém místě kvalifikační tabulky před Kamerunem, který doma jen remizoval s Egyptem 1:1 a navíc v nastaveném čase neproměnil pokutový kop Pierre Wome!

Claude Makelele, William Gallas → Švýcarsko – Francie 1:1

• Blamáž nad blamáž předvedli fotbalisté francouzské reprezentace v sestavě s Makelelem a Gallasem. Cissé sice v 52. minutě poslal Francii do vedení, ale deset minut před koncem vyrovnal stav na 1:1 vlastní gólem obránce Thuram.

Ricardo Carvalho, Paulo Ferreira → Portugalsko – Lichtenštejnsko 2:1

• Šok zažil celý portugalský fotbalový národ ve 33. minutě, když se hosté ujali vedení po brance Fishera. Do druhého poločasu Portugalci vlétli pokropeni živou vodou a snažili se utkání otočit na svou stranu. Vyrovnat se podařilo už po čtyřech minutách Pauletovi. Vzápětí zahodil pokutový kop Luis Figo a Portugalci se začali bát o ztracené body. Naštěstí však v závěru přidal druhou branku Nuno Gomes a Portugalsko vyhrálo 2:1.