Na Anfield Road nerozhodně 0:0

Na Anfield Road se strhla odveta. Jak dopadla bitva taktik- aneb reportáž ze zápasu + statistiky…

! FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU !

Liverpool-Chelsea. Nejúspešnější celek v anglické historii proti nejúspěšnějšímu celku dneška. Kdo čekal průtrž gólů, mohl se jít zahrabat…

Faktem je, že chvílemi Liverpool CFC přehrával. Hrál se podle očekávání obranný fotbal, a protože oba dva celky mají vynikající zálohu, mohl se fanoušek zábavného fotbalu jít koukat na reality show, která byla možná zábavnější.

Do výraznější akce CFC se v prní půlce dostal Robben. Brankář Reina však jeho ránu vykryl. Žádná šance za celý zápas snad ani nestojí za vypíchnutí. Asi třikrát (kromě standardních situací) ukázal své umění Petr Čech, kdy se do větší šance dostal např. Luis García, kterému Pé?a míč vypíchl.

Ve druhé půli měl Liverpool dostat velkou šanci, protože Gallas zahrál po rohu Reds v našem vápně rukou. Rozhodčí si ničeho nevšiml a liverpoolští mohli akorát tak rudnout vzteky.

V 70. minutě vystřídal Robbena Shaun Wright-Phillips, ale očekávané probuzení ofenzivy se nekonalo.  Zajímavý je spíš údaj- když po 70. minutě Carvalho fauloval Crouche, tak to byl 20. faul Blues.

Když zbývalo 16 minut do konce, tak Duffa vystřídal Hernán Crespo a Drogba se odsunul nalevo. To, co se však Argentinci povedlo ve finále, nezopakoval.

Všechno se vyhrotilo tím, když v 90. minutě Drogbu vystřídal naprostý univerzál Huth a fanoušci Liverpoolu začali vyřvávat:„Boring, boring Chelsea!“ A to fandí klubu, který dal v PL zatím jediný gól.

Osobní zápas Beníteze s Mourinhem skončil 0:0. Máme jeden bod a konečně se zase trochu protáhl Petr Čech. V neděli nás Liverpool čeká znovu a další zápas v LM by měl být s Betisou Sevilla.

LIVERPOOL – CHELSEA 0:0