OFICIÁLNĚ: Emerson hráčem Chelsea

© chelseafc.com

Chelsea Football Club s potěšením představuje novou posilu A týmu v podobě Emersona Palmieri z italského AS Řím.

23letý hráč podepsal čtyř a půl letý kontrakt a bude oblékat dres s číslem 33.

Po podpisu smlouvy s úřadujícími šampiony Premier League Emerson řekl: „Přišel jsem sem, protože je to skvělý klub s obrovskou historií. Dnes se mi plní jeden z mých snů – obléct si na sebe dres tak skvělého klubu.“

„Anglický fotbal je něco, co sleduji od svých 15 let. Je to tady opravdu nádherná hra, ale ještě krásnější bude si v ní zahrát.“

Ředitelka Chelsea Marina Granovskaia dodala: „S nadšením vítáme Emersona do klubu. Je to mladý a talentovaný hráč, který posílí kádr a poskytne konkurenci o místa v sestavě.“

Emerson, celým jménem Emerson Palmieri dos Santos, přichází po dvou a půl plodných a produktivních sezonách v Říme, kde se etabloval jako důležitý člen kádru a nabral cenné zkušenosti s hraním v Evropě.

Emerson je všestranný levonohý hráč, který dokáže operovat na pozici krajního obránce, halfbeka či ofenzivnější roli, je technicky zdatný, má dobrý cit pro přihrávku a na svůj věk dobře čte hru.

V letošní sezoně za Řím v evropských pohárech nenastoupil, čili za Chelsea může nastoupit ve všech soutěžích.

Vítej v Chelsea, Emersone!