Norwich 0:0 Chelsea

Fotbalisté Chelsea měli ve včerejších večerních hodinách na programu utkání 3. kola FA Cupu, ve kterém remizovali na hřišti Norwiche 0:0. Bezbrankové utkání poměrně skromné na šance znamená, že si soci zopakují pohárový zápas ještě jednou, tentokráte na pažitu před fanoušky na Stamford Bridge. Odvetné utkání se odehraje ještě tento měsíc.

Po středeční ligové remíze na půdě Arsenalu se očekávalo, do jaké míry Antonio Conte zarotuje sestavou a kolik hráčů, kteří se zapojili do londýnského derby, naskočí i do utkání nejstarší pohárové soutěže. Výsledná pohárová sestava se od té ligové lišila velmi výrazně, a i to do jisté míry mohlo způsobit velmi mdlý 1. poločas, který byl podpořený značným počtem nepřesností a nesehraností jednotlivých hráčů.

Do základní sestavy Chelsea poprvé od 22. listopadu naskočil David Luiz, který již překonal své zdravotní patálie. Premiéru v A týmu Chelsea si připsal střídající Dujon Sterling, naopak nová posila klubu Ross Barkley nebyl pro zápas nominován a prozatím se věnuje individuální přípravě v Cobhamu. A nyní již k utkání.

V prvním poločase si oba týmy nepřipsali žádnou větší šanci. Na nervy fanoušků Chelsea zahrál David Luiz, který obdržel přihrávku od brankáře Caballera, dotírající domácí hráč pak způsobil poměrně velkou paniku, která byla naštěstí odkopem zažehnána. Na straně Chelsea pak alespoň trošku nebezpečno střelu vyprodukoval Kenedy, jehož střela byla zablokována na roh.

O poločasové přestávce to vypadalo na zvýšení hlasu v kabině, jelikož do druhého poločasu vběhl mnohem aktivnější tým Chelsea. Nejdříve byla Willianova hlavička zablokována domácími obránci, následně opět Willian v 56. minutě vyslal střelu mířící k tyči brankáře domácích, který ale předvedl povedený zákrok a míč vyrazil na rohový kop. O pár minut později to byl opět brazilský záložník, který protančil obranou domácích, následné zakončení bylo (bohužel pro hostující tým) z kategorie méně povedených.

K několika střeleckým pokusům se dostal i Michy Batshuayi, jehož střely ale byly buď zablokovány, nebo si s nimi poradil brankář Angus Gunn. Stejný osud čekal i na střely hráčů domácích, které zpravidla létaly mimo branku Chelsea, nebo se k brance Chelsea vůbec nedostaly. Rychlejší srdeční tep fanouškům Blues přivodil ke konci utkání brankář Wilfredo Caballero, který podběhl centr, gólový trest ze strany Norwiche naštěstí nepřišel.

Ke konci utkání měla Chelsea ještě 2 zajímavé příležitosti. Nejdříve David Luiz nemířil vůbec špatně z přímého kopu zahrávaného zhruba 30 metrů od branky domácích, projektil vyslaný z jeho kopačky minul svůj cíl jen těsně. V probíhající 93. minutě pak Davide Zappacosta vypálil povedenou střelu z hranice vápna, velmi nebezpečně vypadající střelecký pokus minul tyč branky o cca půl metru.