Morata: Sme v boji o titul

Alvaro Morata bol včera pochopiteľne šťastný po tom, ako sa mu podarilo dať v drese Chelsea svoj prvý hetrik a dopomôcť tak svojmu tímu ku pôsobivému víťazstvu na pôde Stoke City (4:0).

Španielsky útočník nás poslal do vedenia už v druhej minúte stretnutia, ďalšie dva presné zásahy pridal v druhom polčase. V prvej polovici zdvojnásobil naše vedenie ďalší Španiel Pedro.

Zatiaľ čo svoje prvé tri góly za Chelsea dal hlavou, pred včerajším duelom si zrejme povedal, že sa pokúsi skórovať aj nohami a to sa mu podarilo proti The Potters hneď trikrát. Prvý presný zásah prišiel po krásnom pase od Cesara Azpilicuetu, po ktorom Alvaro sám proti Butlandovi nezaváhal. Druhý gól dal po krásnom sóle od stredu ihriska, keď si bravúrne poradil s Glenom Johnsonom i Darrenom Fletcherom. Svoj prvý hetrik na Stamford Bridge zakončil gólom po krásnom sklepnutí lopty Azpilicuetu v pokutovom území.

Proti Stoke to bol skutočne náročný zápas, podarilo sa im dostať nás pod tlak a pred Butlandom sme si vybojovali len niekoľko šancí, ktoré sme však chladnokrvne premenili.

„Taký je futbal. Niekedy lopta nepadne do brány, ako proti Arsenalu a včera sme mali dve šance a dali sme dva góly“, hodnotil Morata prvý polčas.

„Všetkým v Premier League sme poslali dobrú správu“, pokračoval 24-ročný útočník. „Chelsea je v boji o titul a to je presne to, čo chceme.“

„Najdôležitejšou vecou je, že sme včera vyhrali. Na domácej pôde Stoke to je vždy ťažké, ale podarilo sa nám vyhrať a teraz sa môžeme sústrediť na Champions League.“