Kolik Chelsea inkasuje za titul?

Finanční zisk Chelsea za prvenství v letošní Premier League bude nejlukrativnější v historii ligy. Blues se staly prvními mistry, kteří budou výrazně těžit z nové dohody ohledně televizních práv.

Chelsea je po dvou letech opět mistrem Premier League – tentokrát však bude její finanční ohodnocení nejlukrativnějším, jaké tato země kdy viděla.

Blues vyhráli svůj pátý ligový titul za posledních 13 sezon, první však pod vedením Antonia Conteho. Ten po nepříliš vydařeném začátku sezony změnil systém hry na tři obránce a provedl tým neuvěřitelnou sezonou.

Chelsea se od té chvíle už neohlížela zpět a na čele ligy setrvává už od začátku listopadu.

Kolik si však západolondýnský klub vydělá za zisk titulu?

Finanční odměna Chelsea bude nejlukrativnější v historii Premier League – až závratných 150 milionů liber.

Blues jsou prvním mistrem, který bude benefitovat z nové dohody ohledně televizních práv, která má celkově pro všech 20 klubů hodnotu více než 8 miliard liber.

Každý z klubů získá přes 80 milionů liber za mezinárodní televizní práva, komerční smlouvy a bude mu vyplacen tzv. „stejný podíl“.

Další poplatky jsou závislé na tom, kolikrát byl tým v přímém přenosu v této sezoně televizi.

Pozice Chelsea na čele ligy ji také zajití dalších 40 milionů liber za zásluhy.

Loňský šampion Leciester zinkasoval za svůj neuvěřitelný úspěch 93 milionů liber, avšak suma pro chlapce ze Stamford Bridge bude o 65% vyšší.

Mimochodem, Chelsea loni za své umístění na 10. místě zinkasovala „pouze“ 87.3 milionu liber.

Letos? I beznadějně poslední Sunderland dostane na svůj účet až 100 milionů liber.