OFICIÁLNĚ: Terry prodloužil smlouvu

Chelsea Football Club s potěšením oznamuje, že John Terry podepsal s klubem nový jednoletý kontrakt.

Rozhodnutí souvisí s nástupem Antonia Conteho na pozici nového hlavního trenéra klubu a konzultacích mezi Terrym, Contem, majitelem a vedením.

Terry řekl: „Těší mě, že jsem s klubem podepsal novou smlouvu. Všichni vědí, že jsem Chelsea skrz naskrz.“

„Těším se na novou sezonu pod novým manažerem a doufejme, že bude úspěšná.“

„Speciální zmínka patří také fanouškům za jejich neutuchající podporu. Jste ti nejlepší na světě.“

Terry do Chelsea přišel ve svých 14 letech a nyní ho tak čeká již 22. ročník v západolondýnském klubu. V modrém dresu doposud odehrál 703 zápasů, což je třetí nejvyšší počin v naší historii, z nichž k 570 nastoupil jako kapitán, čímž vytvořil klubový rekord.

Předseda Bruce Buck řekl: „Těší nás, že John stráví v klubu další rok. Byl lídrem kádru Chelsea během nejúspěšnějšího období v naší historii. Nedávno dosáhl magické hranice 700 zápasů, což je důkaz jeho profesionality a oddanosti a rovněž jeho nezpochybnitelného talentu.“

Ředitelka Marina Granovskaia dodala: „Těšíme se na další rok s Johnem v našem klubu a věříme, že bude důležitou součástí v kabině i na hřišti a pomůže nám vrátit v příští sezoně do klubu úspěchy.“

Od svého debutu v roce 1998 Terry vyhrál s Chelsea všechny možné velké trofeje, včetně Ligy mistrů, Evropské ligy, čtyř titulů Premier League, pěti FA Cupům a třem Ligovým pohárům.