Conte novým manažerem Chelsea

Chelsea Football Club s potěšením představuje Antonia Conteho coby nového hlavního trenéra A týmu.

Conte, jenž v současné době vede národní tým Itálie, podepsal tříletý kontrakt. Svou práci na západě Londýna započne ihned po skončení letního mistrovství Evropy.

46letý trenér řekl: „Jsem velmi vzrušený vidinou pracovat ve fotbalovém klubu Chelsea. Jsem hrdý na to, že jsem koučem národního týmu své země a na to může navázat pouze tak atraktivní role jako je pozice trenéra Chelsea.“

„Těším se na to, až se se všemi v klubu setkám a začneme každodenně bojovat s konkurencí v Premier League.“

„Chelsea a anglický fotbal je sledován všude na světě, fanoušci jsou vášniví a moji ambicí je zažít po výhrách s Itálii mnoha dalších úspěchů.“

„Jsem šťastný, že jsme nyní vydali prohlášení, čímž je všechno jasné a můžeme ukončit veškeré spekulace. Budu se dál soustředit na svou práci u italského národního týmu a o Chelsea už nebudu znovu mluvit až do konce mistrovství Evropy.“

Conte bude pátým italským manažerem Chelsea a naváže na práci svých krajanů Gianlucy Vialliho, Claudia Ranieriho, Carla Ancelottiho a Roberta Di Mettea. Stejně jako první tři jmenovaní působil v Juventusu, v jeho případě coby hráč i trenér.

Za Starou dámu odehrál více než 400 zápasů a jako manažer tam působil mezi lety 2011 až 2014 a získal tři ligové tituly Serie A v řadě – první ligový titul Juventusu po osmi letech a tři v řadě poprvé od začátku třicátých let. Před Conteho nástupem skončil Juventus v obou sezonách až sedmý.

Bianconeri s ním vyhráli také italské superpoháry. Mezi jeho posily během této štace figurovali hráči jako Andera Pirlo, Paul Pogba, Carlos Tevez a Arturo Vidal, a Conte byl ve všech třech sezonách jmenován Trenérem roku Serie A.

Ředitelka Chelsea Marina Granovskaia řekla: „Těší nás, že jsme získali jednoho z nejhodnějších manažerů ve světovém fotbale a stejně tak nás těší, že jsme tak učinili před koncem sezony. Tohle nám nyní pomůže v plánování budoucnosti.“

„Chtěla bych také využít této příležitosti a poděkovat Guusi Hiddinkovi, který od prosince odvedl skvělou práci.“

Předseda Chelsea Bruce Buck dodal: „Antonio Conte má ve své kariéře konzistentní úspěchy jako manažer i jako hráč. Těšíme se, až ho uvítáme na Stamford Bridge a věříme, že najde všechno, co potřebuje, aby si tento vysoký standard udržel.“

Conte začal svou trenérskou kariéru v nižších italských soutěžích z týmů Arezzo a Bari, přičemž s druhým jmenovaným postoupil do nejvyšší soutěže. Následně odešel do Atalanty a svou reputaci ještě zvýšil tím, že dovedl Sienu do Serie A.

To byl impuls pro Juventus, aby povolal do akce svého bývalého hráče, stejně jako to udělal italský národní tým o tři roky později. Za svou zemi Conte odehrál 20 zápasů, včetně semifinále na Mistrovství světa 1994 a čtvrtfinále EURO 2000.