Akademie je první v tabulce!

Mladí hoši z Chelsea dál válcují své protihráče. V sobotu vyhráli derby nad Charltonem 1:0. Bonbonkem na dortu výhry tedy bylo poražení ex- modrého Damiena Matthewa, který vede mladé Addicks.

Jediným skórujícím hráčem byl Tomi Saarelma, který se dostal na hřiště až na posledních dvacet minut. Na pažit vyběhl na místo výherce Football Icon (mimochodem, druhé kolo soutěže už se rozeběhlo) Sama Hurella.

Gól třináct minut před koncem samozřejmě zařídil kdo jiný než Miroslav Štoch. Míra vyrazil dopředu z pravé strany a jeho ránu mohl mladý brankář jen vyrazit. Tomi si rychle naběhl k míči, dvakrát se dotknul stylem hop a hop a gólman Addicks už ho lovil ze sítě.

Kouč Ruud Kaiser byl pochopitelně spokojen. Některé věci ale i mladým hvězdám vytkl: „Bojovali jsme, ale první půli jsme hráli ve velmi pomalém tempu, také kvůli tomu, že Matthew ví, jak dobře zorganizovat svoji obranu.“

„Oproti jiným zápasům jsme dali i Addicks šanci kombinovat, kombinace nám dnes moc nešla. Ale Charlton byl ještě horší, ve druhé půli už jsme dominovali my.“

„Soupeři se dostali jen do jedné šance, kterou naštěstí James Russell vykryl, jinak by to mohlo být 1:1!“ Zakončil řeč ke svým svěřencům úspěšný trenér Ruud Kaiser.

Akademie z Chelsea je tedy na prvím místě poté, co se stoprocentní West Ham nechal porazit Norwichem City 5:2.

Sestava Chelsea: (4–2–1–3) Russell; Ofori-Twumasi, Worley, Bridcutt ©, Elmer; Fernades (Bertrand h-t), Simmonds; Tejera; Stoch, Cummings, Hurrell (Saarelma 70).