Moje láska k Chelsea bude vždy stejná, ujišťuje Luiz

Obránce Paris Saint-Germain David Luiz varuje svůj bývalý klub, že mistři Francie pojedou na Stamford Bridge ofenzivně naladění.

Oba se týmy byly proti sobě vylosovány potřetí v posledních třech letech, a PSG půjde do odvety s domácím vítězstvím 2–1 v zádech.

Luiz, který Londýn vyměnil za Paříž v létě 2014, zatím nikdy nebyl na straně poražených, když se tyto dva celky utkaly a Brazilec věří, že výhra z Parku princů dopomůže francouzskému klubu do čtvrtfinále Ligy mistrů.

„Byla to důležitá výhra,“ řekl pro webovou stránku UEFA.

„Bylo to stěžejní, obzvláště doma v tak těžkém zápase. Je dobré jít z prvního zápasu jako vítěz, ale ještě nic není rozhodnuto. Bude to další skvělý zápas na Stamford Bridge. A doufám, že i tam vzejdeme z utkání jako vítězové.“

„Londýn byl město a Chelsea klub, kde jsem byl velmi šťastný. Mám tam odsud skvělé vzpomínky, ale soustředím se na svoji práci, což je hrát za PSG.“

Naděje Chelsea na postup přiživil gól v podání nevšedního střele Johna Obi Mikela, nicméně Luiz varuje, že PSG půjde do zápasu ofenzivně naladěno, aby byla výhoda Hiddinkova celku rychle smazána.

„Vždy je složité hrát proti tak vysoce hodnocenému útoku jako má Chelsea. Je těžké neinkasovat…“

„Naše filosofie je hrát – držet míč, vytvářet si šance na vstřelení gólu. Musíme zůstat u naší filosofie, a víme, že výsledek jde nyní v náš prospěch.“

Do střetnutí obou celků v minulém roce výrazně promluvil právě Luiz, jehož hlavička zajistila 30 minutové prodloužení, v němž PSG rozhodlo o vyřazení Chelsea.

Luiz slíbil, že případný zásah nebude slavit, nicméně vzhledem k důležitosti vyrovnávacího gólu ho ovládly emoce.

„Řekl jsem, že nebudu slavit, pokud vstřelím gól, ale vzhledem k tak dramatickému průběhu zápasu jsem nemohl kontrolovat své emoce.“

„Vstřelit gól v posledních minutách a pomoci svému týmu, když jsme hráli tak dlouho o deseti… Bylo to velmi důležité, a udrželo nás to v zápase. Ale můj respekt, moje láska k Chelsea bude už vždy stejná.“

„Miluju, když mohu pro svůj tým všechno odevzdat. Dokonce i když nejsem schopný fyzicky, dávám do toho vše. Není snadné tam hrát. Vím to, protože je znám velmi dobře. Chelsea ví, jak získávat výsledky. Musíme být opatrní.“

Luizův úkol bude ohlídat brazilského rodáka a útočníka Chelsea Diega Costu. „Mluvíme v portugalštině – je to můj velký přítel,“ řekl stoper.

„Diego je skvělý hráč a jeho styl hry je hrát kontaktně, mluvit, zastrašovat. Snaží se vyfasovat pro obránce žluté karty.“

„Po celý zápas je to bang, bang, bang. Může vás praštit do hlavy v průběhu zápasu, a pak po zápase přijde a obejme vás.“