Fábregasova nejlepší „jedenáctka“

Cesc Fábregas do své nejlepší „jedenáctky“ současného světového fotbalu zařadil super hvězdy jako jsou Paul Pogba, Luis Suarez či Lionel Messi. Záložník Chelsea ovšem nezvolil žádného hráče pocházejícího z Britských ostrovů.

V exkluzivním interview pro Match of the Day Magazine Fábregas vybral do svého týmu své spoluhráče z Chelsea Thibauta Courtoise, Césara Azpilicuetu a Edena Hazarda, v jeho výběru ovšem chybí hráči jako John Terry či Gary Cahill.

Poté co byl reportérem informován, že do svého týmu nezačlenil žádného z britských talentů, Španěl řekl: „Žádní britští hráči, opravdu? To jsem si neuvědomil, přísahám. Je spousta dobrých britských hráčů.“

„Rooney, Stones, Cahill, Bale, Barkley. Jsem si jistý, že jsem mohl najít místo pro jednoho nebo dva z nich, ale tohle je tým, který jsem vybral.“

Celek 28letého středopolaře zahrnuje také brazilského stopera Marquinhose a italského záložníka Marca Verrattiho z Paris Saint-Germain, starého přítele Gerarda Piqueho a rakouského levého beka Davida Alabu z Bayernu Mnichov.

Když byl dotázán, zdali Chelsea stále může i přes strašlivý start do sezony vyhrát ligu, Fábregas zůstal optimistický.

Blues se po 10 zápasech krčí na 15. místě tabulky, i přesto Fábregas řekl: „Jsem si jistý, že můžeme. Musíme jen získat zpátky sebedůvěru, vyhrát pár zápasů za sebou a pak uvidíme, co se bude dít. V Premier League může každý ztratit body s každým.“

Bývalý hráč Arsenalu a Barcelony také poznamenal, že se jako hráč v posledních 10 letech značně změnil a je teď ještě ambicióznější, než jak tomu bylo v dobách, když byl teenager.

„Byl jsem hladový po vyhrávání trofejí a teď jsem ještě hladovější, protože v té době jsem nic nevyhrál. Od chvíle, co začnete vítězit, chcete stále víc a víc,“ řekl Fábregas.

„Víte, že jednou tohle všechno skončí a už víc tento pocit nezískáte, takže vždycky chcete dostat to nejlepší z vás a z vašeho týmu.“